Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Damla Gönüllülük Hareketi Projesi" kapsamında Gaziantep'e gelen üniversite öğrencileri, Vali Davut Gül’ü ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan proje ile Türkiye’nin farklı illerinden gelen üniversite öğrencileri, kentte çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

Gaziantep programı kapsamında Vali Davut Gül’ü ziyaret eden gönüllüler, içerisinde yer aldıkları proje hakkında Vali Gül’e bilgi verdiler.

Gözlemlenen sorunlara Türkiye ve dünya genelinde çözüm önerileri bulmaya çalışan gönüllüler hareketi, sanat, spor, tasarım, kariyer, oyun, inovasyon ve medya masalarında geliştirilen 96 tema ile çocuklardan yaşlılara, engellilerden ülkeye sığınan bireylere maddi yardımın ötesinde manevi destek sağlıyor.

Okul ziyaretleri, fidan dikimi, engelsiz faaliyetler, huzurevi ve şehitlik ziyaretleri, çadırkent ziyaretleri, hayvan barınağı ziyaretleri, çevre temizliği, uluslararası çalışmalar gibi faaliyetler yapılıyor.